Jak schudnąć 5 kg w 5 tygodni?

Posted by | Sierpień 29, 2012 | MOTYWAACJA | 9 komentarzy

Jak często zadajesz sobie pytanie jak schudnąć 5kg w 5 tygodni? Zapewne nie! Ale zawsze zadajesz sobie pytanie: jak schudnąć? I co się wtedy dzieję? Najczęściej poza filozoficznymi myślami pozostajesz w sferze marzeń. Niektórzy też wyobrażają sobie, że są chudsi, najczęściej po lekturze książek typu „Sekret” i…dalej nic się nie dzieje!!

Nieco bliżej celu są osoby które pytają się siebie „jak schudnąć 5kg” – choć też nie do końca?

Co różni oba pytania?

Nie zastanawiając się nad tym odpowiesz: na pierwszy rzut oka nic. Najprościej jednak mówiąc, pierwsze pytanie pozostaje w sferze marzeń, a marzenia nie zawsze się spełniają. Dlatego warto marzenie zamienić na konkretny cel. Wydaje Ci się to teraz może głupie, żeby z „jakiegoś tam odchudzania wyznaczać cel”. Jednak jeśli chcesz uzyskać trwały efekt, uzyskać spadek wagi, to jest to bardzo istotne i ważne! W innym wypadku pozostaniesz tylko w sferze marzeń.

Schudniesz 5kg jeśli konkretnie określisz swój cel

Samo „chcenie” schudnięcia 5kg niestety nie wystarczy. Dlatego przy ustalaniu planu odchudzania warto konkretnie określić cel, czyli ilość kilogramów, których chcesz się pozbyć oraz wyznaczyć realne ramy czasowe.

Jak myślisz, jak wiele osób znasz, które chcą schudnąć ileś kilogramów, a jak wiele takich, które osiągnęły swój cel? Jeśli znasz takie przypadki to zastanów się co je różni? Żeby Ci ułatwić, podpowiem: druga osoba napewno to zaplanowała i wiedziała co konkretnie swoim odchudzaniem chce uzyskać. Dlatego też 90% osób chodzących na siłownię albo nie ma efektów, albo ciągle walczy o swoją wymarzoną sylwetkę. Najczęściej potem mówią, że diety nie działają, albo ćwiczenia nic nie dają. Wielka szkoda natomiast, bo pierwszym błędem jaki popełniają jest brak wyznaczonego konkretnego celu, a potem planu działania i podjęcia odpowiednich kroków, dzięki którym ten cel może zostać zrealizowany.

Kiedy już wiesz CO chcesz uzyskać i wiesz do KIEDY ten cel chcesz zrealizować, to już połowa sukcesu.

Tak jak pisałam w części pierwszej artykułu „jak pozbyć się tłuszczu z brzucha” aby osiągnąć swój cel na początku swojej drogi warto ustalić pewne zmiany w swoim planie żywieniowym i uwzględnić kilka wartościowych zasad. Sekret tkwi w podkręceniu metabolizmu i wprowadzeniu go na wyższe obroty. Koniecznie przeczytaj ten wpis, jeśli chcesz pójść dalej i osiągnąć swój cel: wymarzoną sylwetkę i schudnąć 5kg bo zawiera on wszystkie zasady dotyczące podkręcania metabolizmu.

Jeśli dodatkowo wspomożesz te złote zasady odpowiednim treningiem, o czym piszę w artykule o najlepszych ćwiczeniach odchudzających, to dodatkowo wzmocnisz i przyśpieszysz swoje efekty i sprawisz, że Twoje ciało będzie jędrne i gładkie, a skóra elastyczna i nie będzie obwisać po odchudzaniu, co się najczęściej dzieje, gdy nie nadąża ona za Twoim tempem odchudzania.

Pamiętaj, że zdrowe tempo odchudzania, to max 1kg na tydzień. Takie tempo zapewni Ci efekt w postaci utraty zbędnego tłuszczu, przy zachowaniu beztłuszczowej masy ciała. Schudnąć 5kg w ciągu 5tygodni to cel realny i jak najbardziej do zrobienia przy odpowiednim treningu i planie odżywiania.

Trzymam zatem kciuki i daj znać w komentarzu jak Ci idzie 🙂

About Emilia Warakomska

 • Vivalavita

  Ważne aby nasza dieta byłą dopasowana indywidualnie do nas, przecież każdy organizm ma inne potrzeby 🙂 Niestety nie każdy wie jak to zrobić,dlatego warto aby ktoś zrobił to za nas 🙂

  • Emilia Warakomska

   Tak, zgadza się!! Dochodzi również to, że nie zawsze wiemy czego chcemy, a czasem chcemy coś – czego nie potrzebujemy. Nie lubię słowa „dieta” bo się podświadomie kojarzy jednoznacznie, że trzeba jeść mniej, z wyrzeczeniami, można jeść tylko określone produkty itd. Odpowiednio zbilansowany plan żywieniowy powinien być dostosowany przede wszystkim do celu i efektu jaki chcemy uzyskać, do stylu życia, metabolizmu, wieku i wielu, wielu innych czynników.

 • Nikola

  Ja od jakiegoś czasu nie chodzę do siłowni tylko ćwiczę w domu na sprzęcie Atepaa. Jest nie tylko ładny ale i funkcjonalny noi nie zabiera wiele miejsca. Mój mąż bardzo lubi hantle oraz drabinkę, ja natomiast stolik kawowy, który jednocześnie jest ławeczką do ćwiczeń:)

  • Emilia Warakomska

   No i super brawo Nikola, najważniejsze to szukać rozwiązań, a trening w domu może być naprawdę świetną sprawą!!
   Sprzęt Atepaa jest rzeczywiście ładny i funkcjonalny. Ławeczka funkcjonalna (do wykorzystania na wszelkie sposoby :)), drabinka, hantelki i domowa siłownia gotowa!! Gratuluję wyobraźni i polotu, sprawdza się powiedzenie: „chcieć to móc” 😀

 • Amelia

  Ja jestem na diecie od 5 miesięcy, regularnie ćwiczę, chodzę na fitness, schudłam 10 kg, ale jestem strasznie osłabiona.

  • Emilia Warakomska

   Amelio, być może skoro jesteś osłabiona – dieta którą stosujesz nie jest dla Ciebie!!
   Druga sprawa – jeśli chodzisz na fitness (nie napisałaś ile razy w tygodniu) i mniej
   jesz, to jest to znak, że jesz zbyt poniżej Twojego zapotrzebowania kalorycznego.
   Nie napisałaś, czy te 10kg schudłaś w ciągu tych 5 miesięcy, czy krócej. Niestety za
   mało informacji, bym mogła coś Ci podpowiedzieć. Pamiętaj, że po okresie diety i odchudzania,
   musi być okres ustabilizowania wagi i powinien on trwać tak samo długo jak okres odchudzania.

   Serdecznie pozdrawiam!

 • Czesiek

  Świetny artykuł dla każdego, wreszcie rozjaśniało mi w głowie dzięki tej wiedzy. Dziękuję.

 • Nareszcie ktos to napisal tak ze wszystko jest jasne . Schudlam 5 kilo w 6 -7 tygodni teraz pozostalo 11-12 obecne waze 68,8 . Na pewno dam znac o postepach.

  • Emilia Warakomska

   Witaj Benia! 8 lat doświadczenia, własnych błędów i szukania odpowiedzi a teraz dzielę się tym, co umiem najlepiej :] Cieszę się więc, że znajdują się takie osoby jak Ty, które działają i stosują moją wiedzę i mają EFEKTY :] Super, bardzo się cieszę z Twojego sukcesu ;] Czekam na dalsze postępy :] i trzymam kciuki!! POZDRAWIAM